Bu reklam 10 saniye içinde otomatik olarak kapanacaktır.

Mars’a Yerleşmek İsteyen 100.000 Kişi VarEvet ilk başta kulağa oldukça absürt gelebilir, hatta inanmak da istemeyebilirsiniz. Ancak Amerika Birleşik Devletleri’nde şu an 100.000’den fazla kişi Mars’a yerleşmeyi ve bir daha dünyaya geri dönmemeyi istiyor. Tabii bu bilinen rakam.

Amerika’da yürütülen The Mars One projesine yapılan başvurular, en azından Amerikalıların Dünya’da  ki yaşantılarından memnun olmadıklarını ortaya koyuyor. Peki gerçekten Mars’a yerleşmek mümkün olacak mı? The Mars One projesine göre insanoğlu çok değil 2022 yılında Mars’ta koloni kuracak. Hatta şimdiden 30.000 Amerikalının Mars’a yerleşenler arasında yer alabilmek için ön sözleşme imzaladığı belirtiliyor.

0000071197

Mars’a gidiş ücretinin ne kadar olacağı henüz kesinleşmedi ancak 2022 yılında Mars’a yerleşebilmek için en azından şimdiden mukavele imzalamanız gerekiyor. Aksi takdirde Mars’a ilk yerleşenlerden olabilmeniz mümkün değil.

Kontrat imzalamak isteyen Amerikan vatandaşlarının 18 yaşını tamamlamış ve 38 dolar ücretini yatırmış olması yeterli. Bununla birlikte eğer Meksikalı vatandaşlar Mars’a gitmek isterse, onların ön kontrat için 15 dolar ödemesi yeterli.