Bu reklam 10 saniye içinde otomatik olarak kapanacaktır.

İnceleme: Dell Inspiron 7520PC pazarının üçüncü büyük markası Dell, yeni ürünleriyle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bu incelememizin konuğu, firmanın genel ihtiyaçları fazlasıyla karşılayacak dizüstü bilgisayar modellerinden biri olan Inspiron 7520. 
 
 
Ivy Bridge işlemcisi ve full HD ekranıyla dikkat çeken Inspiron 7520 S61F81, dizüstü bilgisayarını gündelik kullanımın dışında oyun oynamak için kullananların ilgisini çekecek cinsten. 
 
Sözü daha fazla uzatmadan Inspiron 7520’nin detaylarına girmeye başlıyorum. İncelememiz, bilgisayarın tasarım ayrıntılarıyla başlıyor. 
 
Tasarım
 
Dell Inspiron 7520, ilk bakış itibarıyla biraz kalın ve ağır bir dizüstü bilgisayar. 30mm kalınlığa ve 2,74kg ağırlığa sahip olan Inspiron 7520, Ultrabook esintisi taşıyan incecik dizüstü bilgisayarların yanında çok kaslı kalıyor. 
 
Piyasadaki dizüstü bilgisayarların birçoğuna oranla sıradışı görünen Dell Inspiron 7520’de, bal peteği hatlarına sahip siyah plastik kaplama ve aluminyum görünümlü çerçeveler dikkat çekiyor. 
 
 
Inspiron 7520’nin kapağının üstündeki kaplama, ekranın arkasında yer alan aparat kullanılarak rahatlıkla çıkarılabiliyor. Bu imkan, dizüstü bilgisayarını kişisel zevkine göre renklendirmek isteyenlere hitap ediyor. 
 
 
 
 
Açıkçası bu tip kişiselleştirme ayrıntılarıyla pek alakalı biri değilim ve bu özellik benim çok ilgimi çekmedi. Ancak benim ilgimi çekmemiş olması, kapağın çıkarılabilir yapısının hoş bir detay olduğu gerçeğini değiştirmiyor.